+38 (068) 214 56 43 м. Львів. вул Замарстинівська 4. Графік роботи:Пн.-Сб. з 10:00 до 19-00. Нд. - вихідний.

Гормони і шкіра. Який зв"язок?

Гормони - ми їх не бачимо,не відчуваємо,не завжди можемо контролювати,але саме вони мають владу над станом всього організму. Гормональний фон впливає на обмін речовин,фізіологічні функції. Існує велика кількість видів гормонів і всі вони щоденно впливають і на стан шкіри в тому числі.
Поговоримо про найбільш відомі з них,які впливають не лише на стан всього організму в цілому,а й безпосередньо на зовнішній вигляд:
- Адреналін
- Інсулін
- Кортизол
- Сератонін
- Мелатонін

 

Адреналін - гормон стресу,що став невід"ємною частиною нашого життя. При інтенсивному виробленню цього гормону виснажуються наднирники.В свою чергу це призводить до компенсації недостатку адреналіну,виробляється кортизол і тестостерон.

 

Кортизол - також являється гормоном стресу. На відміну від адреналіну ,підвищення Кортизолу впливає на шкіру значно інтенсивніше - він стимулює появу запальних процесів на шкірі.

 

Сератонін - відомий як "гормон щастя". Забезпечує розслаблення і спокій організму.
Нормальний рівень цього гормону можливий тільки при хорошому і достатньому сні.Проблеми зі сном викликають недостаток сератоніну, і,як результат - втомлений зовнішній вигляд і недостаток мелатоніну.

 

Мелатонін - дозволяє нам добре виспатись:)Виробіток мелатоніну відбувається лише вночі,підчас сну. Вони з сератоніном створюють замкнене коло,бо якщо не виспатись буде мало сератоніну і як наслідок мало мелатоніну. Як результат - втомлена,в"януча шкіра,синці,темні кола.

Інсулін - гормон,який виробляє підшлункова залоза. Відповідає за рівень цукру в організмі.Високий рівень цукру несе згубний впли на організм. 

 

Перечислені гормони впливають на загальний стан організму, і якщо вони не впорядку,то їх необхідно привести в норму.Тільки потім варто покращувати стан шкіри,на яку впливають і репродуктивні гормони.

 

Репродуктивні гормони

Як відомо, гормони поділяються на чоловічі і жіночі.Це не означає,що одні  присутні лише в жінок або лише в чоловіків,просто їх рівень в протилежної статі значно вищий.
Основні жіночі - естрогени. Чоловічі - андрогени.

Естрогени - гормони жіночності. Саме естрогени відповідають за виробіток гіалуронової кислоти,за молодість шкіри,оновлення клітин шкіри, впливають на красу волосся і шкіри. Тому шкіра починає швидко старіти після менопаузи,коли рівень естрогенів падає,і відповідно,скорочується синтез гіалуронової кислоти.
Рівень естрогенів не завжди однаковий,у жінок він міняється в залежності від менструального циклу.
Не можна також недооцінювати вплив естрогенів на шкіру - вони роблять її пружною і підтягнутою,підвищують еластичність.

 

Андрогени - чоловічі гормони,які також присутні і в жінок.Головний гормон цієї групи - Тестостерон. Андрогени мають значний вплив на стан шкіри.Гормони цієї групи впливають на роботу волосяних фолікулів і сальних залоз.В період статевого дозрівання рівень цих гормонів значно підвищується - через це і з"являється мна шкіра із запальними елементами та розширеними порами.

Лютеїнезуючий гормон - фолікулостимулюючий гормон.Порушення в синтезі впливає на стан шкіри в на загальний стан організму,може викликати головні болі.

Пролактин - гормон,що спричиняє набряклість тканин за рахунок порушення водно - сольового обміну.Також при підвищенні пролактину спостерігається більш активне вироблення чоловічих гормонів, як наслідок - висипання,проблемна шкіра.

 

 

Прогестерон - саме через цей гормон виникає передменструальний висип,оскільки в цей період його рівень підвищується. 


Окситоцин - позитивно впливає на шкіру, попереджає появу запальних процесів, підвищує імунітет.

 

Гормони мають велике значення на стан шкіри,тому завжди наобхідно шукати причину їх порушення.